POZOROVATELNA HORNÍ HALŽE

astronomie, astrofyzika, astrofotografie

About me...

NĚCO O MNĚ

Jak jsem se dostal k astronomii a astrofyzice
Jmenuji se Pavel Pintr. O astronomii jsem se začal zajímat již jako kluk. S noční oblohou jsem se poprvé seznámil v 6 letech na chatě v Krušných horách. Tam mě uchvátily temné noce, jasně zářící hvězdy a souhvězdí. Zpočátku jsem ležel v noci na dece a počítal padající hvězdy. Pak jsem od rodičů dostal svůj první triedr. Poprvé jsem tak viděl planetu Jupiter jako malou kuličku a kolem jeho měsíce! Pro mě jako malého kluka nezapomenutelný zážitek!

Na střední škole jsem si našetřil na malý astronomický dalekohled refraktor Carena 70/600. Ten mě provázel po celou dobu mého studia na střední i vysoké škole. Když jsem nastoupil do zaměstnání jako optik specialista do japonské firmy, rozhodl jsem se pro nákup lepšího astronomického vybavení. Zakoupil jsem proto velký zrcadlový dalekohled Skywatcher 254/1200 pro astronomická pozorování a pro astrofotografii vynikající dalekohled Skywatcher ED 80/600 se sníženou barevnou vadou. A tak jsem mohl začít i fotografovat, což můžete posoudit na těchto stránkách! 

Z vědecké činnosti se zabývám neodbytnou otázkou, jak vznikla naše Sluneční soustava i vzdálenostmi těles Sluneční soustavy. Spolupracuji s Univerzitou Palackého v Olomouci a Geofyzikálním ústavem AVČR v Praze. Publikoval jsem již několik článků v mezinárodním časopise Chaos, Solitons, Fractals spolu s profesory z Univerzity Palackého v Olomouci. V současné době připravuji článek s mezinárodní účastí o vzniku Sluneční soustavy.

 
Mgr. Pavel Pintr, email: AstroPintr @seznam.cz